Váš pes stárne

24. 1. 2017

Je to docela nedávno, kdy jste si domů přinesli malé roztomilé štěňátko. Z malého stvořeníčka, kterému jste museli věnovat nevšední péči, Vám vyrostl statný dospělý psík. Společně jste si užili mnoho příjemných chvil. Ani jste se nenadáli a u svého pejska začínáte pozorovat první příznaky stárnutí.

Stárnoucí pes, stejně jako štěňátko, potřebuje krmivo s dostatečným obsahem kvalitního živočišného proteinu. Abychom ale ve vývoji nic nepodcenili, doporučujeme 1x ročně podávat doplňkovou výživu, která napomáhá k udržování zdravého kloubního aparátu. S přibývajícím stářím, stejně jako u člověka, nemusí být tzv. kloubní výživa dostatečná. Objevují se první příznaky i mentálního stárnutí organismu. 
Když jsme před několika lety zahájili společně s MVDr. Zoltanem Tatarkem a Pharmdr.  Milanem Krajíčkem spolupráci, bylo našim cílem vytvořit řadu produktů, u kterých by se vešlo do jedné tabletky maximální množství účinných  látek.  Z vlastní letité praxe známe řadu tabletek doplňkové výživy, které obsahují velké množství placeba a málo účinných látek. Čím méně účinných látek v tabletce, tím nižší výrobní náklady a tím dražší se dají produkty prodat. Zvláště, když na nich popracuje košatý tým marketingových pracovníků. A přesně takové u nás ve firmě nemáme. Neskrýváme se za nějaké rádoby výzkumy. Kvalitu našich produktů garantujeme svým jménem a svým přístupem k našim klientům. 
A tak jsme zkoušeli nejdříve v menších sériích, jak bychom jednotlivé komponenty co nejlépe poskládali do jedné tabletky, aby tato měla rozumnou, to je co nejmenší velikost, a odpovídala by 10 kg váhy psa. To proto, aby se tabletka dala půlit a tím pádem používat i pro psa s menší hmotností. Vznikl tak svým způsobem ojedinělý produkt, který jsme nazvali DOG GERIATRIKUM. Jak už jsem se zmínil dříve, tabletka nám pokrývá určité spektrum potřeb starších psů. Představte si, že 1/3 tabletky nám řeší problémy s klouby, 1/3 tabletky projevy mentálního stárnutí a 1/3, ta poslední třetina, řeší změněné potřeby starších organismů týkající se trávení. Starší člověk taky nemá takový metabolismus jako mladý.  
Dnes již můžeme říci, že díky těsnému kontaktu s našimi klienty máme velmi příznivé reakce na DOG GERIETRIKUM. Řada z nás si uvědomuje, že jsme se svým pejskem prožili kus života. Jak se říká - snášeli jsme dobré i zlé. Nyní nám zestárnul. Nezapomínejme na to. Starý pes si nezaslouží, abychom ho odložili. Važme si ho a dopřejme mu co nejkrásnější a spokojené stáří. DOG GERIATRIKUM je tou „třešničkou na dortu“. Je pro nás především projevem úcty, kterou si náš parťák i nyní, po letech vzájemného společného soužití, více než zaslouží. 
Ing.Gerhard Stein