O nás

Před více než 25 ti lety jsem se zabýval myšlenkou vlastní výroby krmiv pro psy a kočky. Byla to doba, kdy výroba krmiv pro domácí mazlíčky byla v totálních plenách. Měl jsem štěstí na Ing. Jiřího Thiemela Phd. Člověk, který už tehdy pro krmiva žil tělem i duší. Pracoval ve firmě, která se zabývala výrobou směsí pro hospodářská zvířata.

A protože 2 české firmy už vyráběly klasické granule pro psy, které tak trošku připomínaly jed na krysy, zkusili jsme to na podobném stroji také. V té době byly k dispozici moučky z vepřového a hovězího masa. Kuřecí moučka byla o poznání dražší, takže jsme zkusili alternativu - moučku z Francie. Nicméně, ani tento produkt nebyl kvalitní. Nejlépe se to poznalo na tom, co z pejsků padalo. Trápili jsme se také s tím, že do jedno-šnekových extruderů jsme nemohli dát více než 8% tuků, protože po výrobě i kila granulí se stroj zapekl. Když jsme tuk snížili, granule byly popraskané. Zkoušeli jsme tuk nahradit řepkovým olejem, ale i to byla hrůza. Po dvou letech pokusů a omylů jsme konstatovali, že se nedá vyrobit kvalitní české krmivo za přijatelnou cenu.

Následovalo několik dlouhých měsíců, kdy jsem stával nad ránem a hledal ve všech koutech světa špičkové granule. To byla doba, kdy stahovat informace z internetu trvalo věčnost. Příhody, které jsme u toho zažili, ty by vydaly na celou knihu.

Po několika dalších měsících dorazil z Kanady první kontejner špičkového krmiva Firstmate, který už tehdy jako první na světě začal vyrábět grain free krmivo pro psy z ryb a jehněčího masa. Dnes je spousta psů, kteří trpí potravní intolerancí, či alergií. Bohužel mnoho veterinářů nepatří v krmivech mezi odborníky, nabízejí totiž řadu krmiv, které obsahují soju a sojové oleje.

Sedíte se svým psem často ve veterinárních ambulancích?

Potom je možná čas se zamyslet se nad tím, zda neděláte někde v krmení chybu. A my jsme tady od toho, abychom Vám pomohli….